مهاجرت یا مسافرت به ترکیه

وقتی اسم مهاجرت را می شنویم. همیشه دلهره عجیبی ما را فرا می گیرد. همانطور که وطن مان را دوست داریم، می خواهیم در کشورهای دیگر هم زندگی کنیم اما همیشه با ترس مواجه می شویم. این بار می خواهیم سیستم جدیدی از مهاجرت را به شما معرفی کنیم.

هم مهاجرت کنید و هم مسافرت

شما می توانید به آلانیا ترکیه مسافرت و مهاجرت کنید. اما چگونه؟

به این صورت که به صورت تایم شرینگ یا مالکیت زمانی، یک دانگ از خانه در آلانیا را بخرید و یا سند بزنید. شرکت ساختمانی الیمپوس، در پروژه ساختمانی مریم این کار را انجام می دهد. با توجه به تمامی امکانات رفاهی و تفریحی که در ساختمان مریم وجود دارد. علاوه بر خرید یک دانگ از این آپارتمان ها، شما می توانید از امکانات رفاهی تفریحی در بابلسر، مشهد و کیش به صورت سالیانه یک بار نیز استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ذیل تماس بگیرید:

واتس اپ: 19 23 684 553 90+
تلفن دفتر: 77 87 347 505 90+
نکاتی که باید قبل از سفر خارجی بدانید - الیمپوس

نکاتی که باید قبل از سفر به خارج بدانید

سفر کردن همیشه با هیجان و ماجراجویی همراه است، اما هزینه‌های آن را نباید از یاد برد.

با سفر کردن به خارج، زندگی افراد دستمایه‌ تغییرات و ماجراجویی‌های زیادی می‌شود؛ از سویی هزینه‌ها نیز افزایش خواهند یافت. وقتی زمان فارغ‌التحصیلی فرا می‌رسد، کم‌کم ندای ماندن یا رفتن از کشور نیز در گوش آدمی زمزمه می‌کند. مخاطب ما در این مقاله کسانی‌اند که رفتن را انتخاب می‌کنند. معمولا این‌گونه افراد، به خاطر روحیه‌ ماجراجویانه‌ خود، نه‌تنها هوای سفر کردن به خارج از کشور را در سر دارند، بلکه رفتن را حرکت بزرگی برای پیشرفت بعد از فارغ‌التحصیلی‌ می‌دانند. در ادامه، چند نکته برای کسانی که قصد سفر کردن به خارج از کشور را دارند، بازگو خواهیم کرد.

نکاتی که باید قبل از سفر خارجی بدانید - الیمپوس

وقتی کشوری را برای سفر مد نظر دارید، علاقه‌ خود را ملاک قرار دهید

به عواملی فکر کنید که در سفر کردن به خارج، برایتان اهمیت دارند. اینکه می‌خواهید زبان خاصی را به صورت کامل یاد بگیرید، به کشورهای اطرافش سفر کنید یا شغل خود را به‌طور جدی دنبال کنید. فهرستی از این‌گونه موارد تهیه کنید.

زمان تأیید شدن روادید افراد، بسیار متفاوت و متغیر است

شما می‌توانید برای آگاهی از زمان فرآیند عادی تأیید روادید، به وبسایت مهاجرتی کشور مراجعه کنید. به‌عنوان مثال، استرالیا مدعی‌ است مدت زمان تأیید یا عدم‌تأیید روادید در این کشور، ۶ روز است. ممکن است روادید شما طی چند ساعت، چند روز یا چند هفته تأیید شود. اگر با تأخیر در تأییدیه‌ روادیدتان مواجه شدید، ناامید نشوید؛ توصیه‌ ما تماس با سفارت کشور خودتان است. بنابراین تا زمان تأیید روادید، از رزرو بلیط هواپیما خودداری کنید.

اگر به کشور خارجی سفر می‌کنید، باید حساب مالیات درآمدی خود در هر دو کشور مبدا و مقصد را داشته باشید

در استرالیا، اگر مجرد باشید و درآمد ناخالصتان بیش از ۱۰.۳۰۰ دلار باشد، باید مالیات پرداخت کنید. اگر می‌خواهید زودتر از موعد، کشوری را ترک کنید و فرم‌های مالیاتی خود را پر نکرده‌اید، اطمینان حاصل کنید که آدرس خود را به نام دیگری تغییر دهید؛ کسانی مانند دوستان یا پدر و مادرتان. دوستتان می‌تواند به‌جای شما، مالیاتتان را به صورت اینترنتی یا از طریق یک حسابدار مالیاتی پرداخت کند. تمامی شهروندان ایالات متحده که در خارج از کشور زندگی می‌کنند باید مالیات سالانه خود را هم برای کشور جدیدی که در آن هستند و هم برای ایالات متحده تنظیم کنند؛ بنابراین حواستان به تهیه و تنظیم سند مالیاتی باشد.

با توجه به مدت‌زمان اقامت، ممکن است نیاز به بیمه‌ سلامت کشور مبدأ داشته باشید

در ایالات متحده، طبق قانون «بیمه‌ سلامت ارزان برای همه»، اگر در کشوری غیر از آمریکا و به‌ مدت حداقل ۳۳۰ روز از سال را زندگی کنید، از پرداخت جریمه‌ نداشتن بیمه معاف خواهید بود. بنابراین اگر در ایالات متحده زندگی می‌کنید و به‌طور نیمه‌دائم کشور را ترک می‌کنید یا نمی‌دانید چند ماه در خارج از کشور اقامت خواهید داشت یا برنامه‌ای برای ماندن ۱۲ ماه کامل در کشور مقصد ندارید، بیمه‌ خود را در آمریکا حفظ کنید. اگر می‌خواهید مدت‌زمانی که در کشور نیستید، بیمه‌ خود را داشته باشید، اطمینان حاصل کنید که بیمه‌ شما در کشور مقصد قابل تمدید باشد. اگر بیمه‌ شما در کشوری که هستید، قابل تمدید و پشتیبانی نیست، نگاهی به شرکت‌های بیمه‌ کشور مقصد خود بیاندازید. برخی از شرکت‌های بیمه مانند «InsureandGo» در استرالیا، پیشنهادات ویژه‌ای برای مسافران دارند که با ۵۴ دلار در ماه تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

تصمیمات بانکی شما در خارج از کشور بر اعتبارات داخلی شما تأثیر خواهد داشت

مدت‌زمان اقامت شما در خارج از کشور می‌تواند شما را در تصمیم‌گیری برای حساب‌های بانکی داخل و خارج از کشور کمک کند. اگر به صورت نیمه‌دائم، مثلا یک سال، کشور را ترک می‌کنید، حساب بانکی‌تان را در کشور خود نگه دارید؛ زیرا استفاده از کارت‌های اعتباری بین‌المللی، در کشورهای خارجی، می‌تواند در گردش حساب‌تان، مؤثر واقع شود. برای این‌ کار، کافی‌ است ماهیانه یک چیز کوچک و ارزان با کارت‌ اعتباری خریداری کنید تا تعادل حساب‌تان حفظ شود. برای این منظور، می‌توانید هزینه‌ تراکنش‌های خارجی را از بانک خود بپرسید یا با تلفن‌همراه خود، کالاهای اینترنتی خریداری کنید. در کشوری که به تازگی به آن نقل‌مکان کرده‌اید، یک حساب بانکی جاری افتتاح کنید و برای خریدهای روزانه و نیز واریز حقوق خود از آن استفاده کنید. اما اگر برای همیشه کشور خود را ترک می‌کنید، بهتر است حساب خود را در کشور مبدأ مسدود کنید و سپس در کشور جدید، حساب بانکی جدیدی افتتاح و تمامی کارهای بانکی‌تان را از نو شروع کنید.

برای خرید یک گوشی موبایل که بتوان با آن تماس برقرار کرد، کمی زمان نیاز است

وقتی در آمریکا، با یک شرکت تلفن‌ همراه قرارداد می‌بندید، گوشی شما روی آن اپراتور قفل خواهد شد (به این معنی که با گوشی دیگری نمی‌توانید از آن سیم‌کارت استفاده کنید). اگر می‌خواهید گوشی موبایل خودتان را داشته باشید و از اپراتورهای تلفن‌ همراه کشور مقصد استفاده کنید، راحت‌ترین راه این است که گوشی را «آنلاک» کنید؛ به عبارت دیگر قفل سیم‌کارت و اپراتور را از روی آن توسط شرکت مربوطه بردارید (البته کاربران ایرانی نیازی به این‌ کار ندارند؛ زیرا متأسفانه گوشی‌های قراردادی تحت‌ اپراتور تلفن‌ همراه  در ایران وجود ندارد)؛ بنابراین با آنلاک کردن گوشی‌ موبایلتان، می‌توانید بدون دردسر یک سیم‌کارت محلی تهیه کرده و از آن استفاده کنید. اگر فراموش کردید که قبل از ترک کشور، گوشی خود را آنلاک کنید، هنوز می‌توانید با شماره‌ همراه قبلی خود و با استفاده از ارتباط وای-فای (Wi-Fi)، از برنامه‌های پیام‌رسانی همچون تلگرام یا واتساپ استفاده کنید.

برای گلچین‌ کردن اسبابِ سفر آماده شوید

اگر می‌توانید تمامی اسباب و وسایل خود را به کشور مقصد منتقل کنید که هیچ؛ اگر نه، آماده‌ پاکسازی و حذف اسباب غیرضروری باشید. اگر برنامه‌ اقامت چند‌ساله در کشور مقصد دارید، وسایل ضروری را با خود ببرید؛ در غیر این‌صورت، وسایل‌تان را به سمساری‌ها بفروشید. البته بهترین جا برای هدیه‌ دادن چیزهای غیرضرور‌یتان را فراموش نکنید: پیاده‌روی درب منزلتان. کافی‌ است برخی از لوازم خود مانند میز، صندلی، چراغ‌خواب و… را مقابل درب منزل رها کنید. خیلی سریع محو خواهند شد و خانه‌ جدیدی برای خود خواهند یافت.

ممکن است اعضای خانواده‌تان در مورد برنامه‌های سفرتان بیش از حد سؤال کنند

برخی از برنامه‌های کلی مانند هزینه سفر یا زمان حرکت، پاسخ مناسبی برای آنها است. برخی ممکن است برنامه‌های جدی‌تری داشته باشند که بسیار خوب است. اما اگر برنامه‌ خاصی ندارید و سؤالات بیش از حد خانواده‌تان موجب آزارتان می‌شود، در این شرایط چنین سؤالاتی را به‌ حساب اهمیت بیش از حد و نگرانی آنها بگذارید؛ نه چیز دیگر، چرا که آنها این‌ سوالات را از روی دوست‌ داشتن می‌پرسند. دنبال کار بودن یا اجاره‌ آنلاین آپارتمان در کشور مقصد، لذت خاص خودش را دارد و می‌تواند در آینده کمک‌ حالتان باشد؛ اما از احساس بی‌خبری و اینکه نمی‌دانید قرار است در بدو ورود چه کنید نیز می‌توانید نهایت لذت را ببرید. این‌ کار هم به نوعی هیجان خاص خودش را دارد.

ممکن است قبل از یافتن شغلی برای خود، به چند پیش‌نیاز احتیاج داشته باشید

به‌عنوان مثال در استرالیا، قبل از اینکه بتوانید در جایی مشغولِ کار شوید، به یک شماره‌ مالیاتی نیاز خواهید داشت. همچنین بر اساس قوانین این کشور، اگر می‌خواهید در مکان‌هایی مرتبط با کودکان کار کنید، باید گواهینامه‌ «بررسی کار با کودکا» را اخذ کرده باشید. قبل از سفر به کشوری، از دریافت گواهینامه‌ها یا پیش‌نیازهای مربوطه، اطمینان حاصل کنید تا راحت‌تر صاحب شغل شوید.

می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی، دوستان واقعی پیدا کنید

هر کجا هستید، می‌توانید در فیسبوک یا اینستگرام دوستانی برای خود داشته باشید. می‌توانید در گروه‌های دوستی عضو شوید، با هم‌وطنان خود آشنا شوید و قرار ملاقات بگذارید تا در کشوری که به‌ تازگی به آن نقل‌مکان کرده‌اید، تنها نباشید. به یاد داشته باشید، حتی می‌توانید از طریق این شبکه‌های مجازی شغل مناسبی نیز برای خود پیدا کنید. از دیگر مزیت‌های گروه‌های شبکه‌های اجتماعی می‌توان به سؤال کردن در مورد روادید، شغل، یافتن مکان‌های دیدنی و… اشاره کرد.

اگر با یک دوست سفر می‌کنید، بیش از آنکه فکرش را کنید، به اون نیاز خواهید داشت

اگر تنها سفر می‌کنید، موضوع دیگری است؛ اما اگر با یکی از دوستان یا اقوام خود هستید، پشتیبانی، کمک و حس آرامشی که از او هنگام سفر و در خارج از کشور دریافت می‌کنید، نقش مهمی دارد. مخصوصا در چند روز ابتدایی سفرتان. اگر بار اول باشد که به خارج از کشور سفر می‌کنید، ممکن است کمی بترسید و استرس داشته باشید؛ بنابراین همراه سفر خود را آگاهانه انتخاب کنید تا در مواقع لزوم به کمک‌ شما بیایند. تا زمانی که شغل جدیدی پیدا کنید، دوستتان، حامی مالیِ مناسبی برایتان خواهد بود. حتی زمانی که دلتان برای خانه و وطن تنگ می‌شود، وجود یک دوست، می‌تواند تسلی‌گر خوبی باشد. حضور او می‌تواند حس تنهایی در یک کشور خارجی را برایتان پر کند.

منبع elledecor

شغل هایی که می‌توانید در سفرهای خارجی پیدا کنید - الیمپوس

چهارده شغلی که می‌توانید در سفرهای خارجی پیدا کنید

پول کافی برای سفر ندارید؟ فکر می‌کنید در موقعیت فعلی نمی‌توانید پول پس‌انداز کنید تا رویای سفر به دور دنیایتان را تحقق ببخشید؟ خب، دارید اشتباه می‌کنید. هر بار که در سفرهایتان به بی‌پولی خوردید می‌توانید یک شغل پیدا کنید. در این مقاله ما ۱۴ شغلی را که می‌شود در سفر انجام داد، به شما معرفی می‌کنیم.

این تفکر که سفر کردن گران‌قیمت است، بسیاری از مردم را از آغاز سفرهایشان بازمی‌دارد. آن‌ها با خودشان فکر می‌کنند «خیلی گران و مشکل است و من هیچ‌وقت موفق نمی‌شوم.» اما سفر آن‌قدر که به نظر می‌رسد گران نیست و حتی اگر نتوانید پول روی پول پس‌انداز کنید، همیشه این امکان وجود دارد که در خارج از کشور کار پیدا کنید. پیدا کردن شغل در حین سفر اصلاً سخت نیست، بلکه گزینه‌ایست که اغلب توسط جهانگردان نادیده گرفته می‌شود.

پیدا کردن کار در خارج از کشور مانند پیدا کردن کار در کشور خودتان نیست. روند این کار بسیار غیررسمی است و اگر یادتان بماند که شما به دنبال یک شغل هستید نه حرفه، و نسبت به گزینه‌‌هایتان منعطف باشید، می‌توانید همه جا کار پیدا کنید. در تمام اقتصادها و صنایع برای مسافران کاری در نظر گرفته شده است. برای مثال احتمالاً اقتصاد استرالیا بدون استخدام کوله‌گردها و مسافران دوام نمی‌آورد!

شغل هایی که می‌توانید در سفرهای خارجی پیدا کنید - الیمپوس
شغل هایی که می‌توانید در سفرهای خارجی پیدا کنید – الیمپوس

خب چه کارهایی را می‌توانید در خارج از کشور پیدا کنید؟ در ادامه فهرستی از کارهایی را می‌آوریم که پیدا کردنشان برای مسافران راحت است و اغلب نیاز به تعهد طولانی‌مدت ندارند:

۱. زبان درس بدهید

این راحت‌ترین کاری است که برای کسانی که انگلیسی زبان اولشان است یا در آن مهارت دارند پیدا می‌شود. شغل‌های آموزشی در جهان بسیار زیاد هستند، به خصوص در جنوب شرقی آسیا. هر باری که شک داشتید، یک شغل آموزشی انتخاب کنید. پول خوبی دارد، ساعت‌هایش منعطف است و بسیاری از کشورها مزایای دیگری هم به این معلمان می‌دهند. منابع آنلاین بسیاری وجود دارد که به کسانی که می‌خواهند آموزش زبان را امتحان کنند کمک می‌کند. حتی اگر نمی‌توانید انگلیسی درس بدهید، زبان مادری خودتان را آموزش بدهید. آموزشگاه‌های زبان متعددی در سطح جهان به خصوص در شهرهای بزرگ بین‌المللی وجود دارد.

۲. کار فصلی انجام دهید

همگام با فصل‌ها سفر کنید و در پیست‌های اسکی، کافه‌‌ها، اردوگاه‌ها و کشتی‌ها کار کنید. گزینه‌های زیادی وجود دارد – هرجا که یک فصل پرگردشگر باشد، تقاضای زیادی برای کارهای موقت پیدا می‌کنید. حتماً قبل از شروع فصل به مقصدتان سفر کنید تا از پیدا کردن شغل مطمئن شوید. اگر وسط فصل بروید، همه‌ی شغل‌های خوب اشغال شده‌اند. به مهمان‌خانه‌ها بروید و سوال بپرسید، آن‌ها شما را به راه درست هدایت می‌کنند!

۳. کار فریلنس اینترنتی انجام دهید

اگر در زمینه‌ی خدمات اینترنتی، طراحی، برنامه‌نویسی یا هر چیز مربوط به تکنولوژی تجربه دارید، وبسایت‌هایی مثل ایلنس (Elance) به شما کمک می‌کنند تا شغل‌های مجازی پیدا کنید که بتوانید آن‌ها را در طول سفر انجام دهید. پس کاری را که می‌خواهید انتخاب کنید. در این حوزه‌ها رقابت زیادی وجود دارد، اما اگر خوب کار کنید و اعتبار کسب کنید، در طی زمان کارهای زیادی به شما پیشنهاد می‌شود.

اگر مهارت‌های تکنولوژیک ندارید، باز هم می‌توانید یک پروفایل بسازید و برای کارهای مختلف مشتری پیدا کنید. تسک ربیت (Task Rabbit) و فیور (Fiverr) دو سایت خیلی خوب برای یافتن آنلاین شغل هستند.

۴. در کشتی کروز کار کنید

این گزینه راهی فوق العاده برای کسب درآمد بالاست. چرا که در حالی که در دنیا می‌گردید، تجربه‌ی کار فیزیکی پیدا می‌کنید و با مردم سراسر جهان ( هم خدمه و هم مسافران) دوست می‌شوید. با اینکه اغلب افراد نیازمند، کارهای با حقوق کم را اشغال کرده‌اند، اما کارهای زیادی وجود دارد که از بینشان انتخاب کنید.

۵. سنتان زیر ۳۰ سال است؟ ویزای کار و تعطیلات بگیرید

اگر زیر ۳۰ سال هستید، پس سفر خوراک شماست! استرالیا، نیوزیلند، کانادا، انگلیس، نروژ و بسیاری از کشورهای دیگر به افراد زیر ۳۰ سال ویزای کار و تعطیلات می‌دهند. ویزای کار و تعطیلات به شما اجازه می‌دهد هر کاری را در این کشورها پیدا کنید. در واقع این یک مجوز کار بسیار عالی است. (نکته: هر کشوری قوانین خودش را دارد و بعضی کشورها محدودیت‌های برای شغل‌هایی که می‌شود یا نمی‌شود انجام داد قائل شده‌اند.) بیشتر اوقات شغل‌های آسان و موقت وجود دارند. برای پیدا کردن این مشاغل، نیازمندی‌های محلی را بگردید یا از مهمان‌خانه‌‌ها سوال بپرسید. در کشورهایی که ویزای کار و تعطیلات خیلی رایج است (مثل استرالیا)، بیشتر مهمان‌خانه‌ها دارای تابلوی آگهی‌های شغلی هستند یا می‌توانند به شما راهنمایی بدهند.

۶. پرستار بچه (au pair) شوید

عاشق بچه‌‌ها هستید؟ پس از بچه‌ها مراقبت کنید! در ازایش به شما اتاق و دستمزد هفتگی داده می‌شود. در این گونه شغل‌ها باید زیاد در خانه بمانید تا از بچه‌‌ها مراقبت کنید، اما آخر هفته‌ها و تعطیلات را برای گشت و گذار آزاد هستید! چند وبسایت معروف برای پیدا کردن شغل پرستاری این‌ها هستند: Au Pair، Au Pair World، International Exchange، Go Au Pair.

۷. در هتل کار کنید

هتل‌ها و مهمان‌خانه‌ها معمولاْ دنبال افرادی هستند که در پذیرش، نظافت و راهنمایی مهمانان به آن‌ها کمک کنند. اغلب می‌توانید در ازای چند ساعت نظافت، یک شب اقامت رایگان دریافت کنید. حتی اگر دسمتزد نگیرید و فقط اتاق مجانی و غذا به شما بدهند، باز هم صرفه‌جویی در هزینه است. خرج نکردن، همان پس‌انداز کردن است. علاوه بر این، این شغل‌ها تا وقتی که بخواهید طول می‌کشند – یک روز، یک هفته، یک ماه. تا وقتی که شما بخواهید و آن‌ها نیاز داشته باشند.

۸. مربی غواصی شوید

اگر گواهی غواصی دارید و می‌خواهید مربی شوید (البته ممکن است به کلاس‌های اضافه نیاز باشد)، تعداد زیادی مقصد غواصی در سراسر جهان وجود دارد که شما به راحتی آن‌جا کار پیدا می‌کنید ( تایلند، کمبوجیه، هندوراس، کارائیب، بالی و بسیاری کشورهای خوب دیگر). شما تنها با رفتن به این جاها و سوال پرسیدن می‌توانید کار پیدا کنید.

۹. از توانایی‌هاییتان استفاده کنید!

از مهارت‌ها و استعدادهایتان برای پیدا کردن شغل استفاده کنید. به مردم موسیقی یاد بدهید، موهایشان را کوتاه کنید، مشاوره‌ی بازرگانی بدهید، آشپزی کنید – از هر مهارتی که دارید برای پیدا کردن شغل استفاده کنید. خجالت نکشید. خلاق باشید. وبسایت‌هایی مثل Craigslist و Gumtree دوتا از جاهایی هستند که می‌توانید توانایی‌هایتان را تبلیغ کنید و کار پیدا کنید. خواستن، توانستن است.

۱۰. در رستوران کار کنید

پیشخدمتی، پادویی و ظرف‌شویی همیشه مورد نیاز هستند چرا که مردم به طور موقت این شغل‌ها را انتخاب می‌کنند. این شغل‌ها راحت پیدا می‌شوند، به خصوص در مقصد‌های پرطرفدار و شهرهای بزرگ. در کشورهایی که ویزای تعطیلات و کار ارائه می‌دهند، مسافران ستون فقرات اقتصاد خدماتی هستند و این‌طور کارها راحت پیدا می‌شوند.

۱۱. کار داوطلبانه انجام دهید

با اینکه در اینجور مشاغل دستمزدی پرداخت نمی‌شود، اما به خاطر اتاق و غذای رایگان می توانید پولتان را پس‌انداز کنید و بیشتر سفر کنید. علاوه بر این، کار خیر انجام می‌دهید پس یک بازی برد-برد است. نیاز نیست برای کار داوطلبانه پول زیادی در سازمان‌های بزرگ جهانی خرج کنید. این سازمان‌ها بخش بزرگی از پول را برای خودشان برمی‌دارند. به جای آن، وقتی به یک مقصد رسیدید، دنبال کار بگردید تا فرصت‌هایی پیدا کنید که زمان (و پولتان) بیشتر کمک‌کننده باشند. ما وبسایت Grassroots Volunteering را توصیه می‌کنیم. این سایت بهترین مکان برای پیدا کردن طرح‌های داوطلبانه‌ی محلی است.

۱۲. راهنمای تور شوید

از عشقتان به سفر برای کار در سفر استفاده کنید. آژانس‌های گردشگری همیشه به دنبال راهنمای تور جدید هستند. با اینکه این کار از بقیه‌ی شغل‌های قبل جدی‌تر به نظر می‌رسد، اما یک شغل سرگرم‌کننده (و البته خستگی‌آور) است. حقوق چندان بالایی ندارد، اما تا وقتی که آنجا هستید از پس هزینه‌هایتان برمی‌آیید و می‌توانید با افراد مختلف از سرتاسر جهان آشنا شوید. (نکته: بعضی از این فرصت‌های شغلی نیازمند تعهد طولانی‌مدت هستند).

۱۳. روی کشتی کار کنید

اگر آب را دوست دارید، کار در کشتی را امتحان کنید. شغل‌های دریانوردی به طرز شگفت‌انگیزی راحت پیدا می‌شوند و نیازی به تجربه‌ ندارند (البته داشتنش کمک می‌کند) و این امکان را پیدا می‌‌کنید که با قایق به همه جا سفر کنید. این‌گونه شغل‌ها را در سایت‌های روبه‌رو پیدا می‌کنید: Jobs on Yachts، All Yacht Jobs، The Crew Network.

نکته: این فرصت‌‌های شغلی بلندمدت هستند و شما باید یک گواهی STCW ۹۵ بگیرید که شامل آموزش‌های دریانوردی اولیه، برای مثال در مواقع آتش‌سوزی و آموزش‌های امنیت آبی می‌شود.

۱۴. هر کاری را که می‌توانید انجام دهید

شما همیشه می‌توانید از نیرویتان برای پیدا کردن کار استفاده کنید. کارهای موقت بسیاری در سراسر جهان وجود دارد که شما می‌توانید پیدا کنید. اگر می‌خواهید در ازای اتاق، غذا و پول اضافی کار کنید، همیشه شغلی پیدا می‌شود. چهار منبع بزرگ برای پیدا کردن شغل این‌ها هستند: Craigslist، Gumtree، HelpX.net، Workaway.info.

پیدا کردن کار در خارج از کشور، پیدا کردن شغل است و نه حرفه. بسیاری از کارهایی که در خارج از کشور پیدا می‌کنید، خسته‌کننده و طاقت فرسا خواهند بود، اما به شما امکان می‌دهند که پول کافی برای ادامه‌ی سفرهایتان را به دست بیاورید.

اجازه ندهید پول مانع سفرهایتان شود. اگر درباره‌ی کاری که می‌خواهید خلاق و منعطف باشید، کار پیدا می‌کنید. کار کردن در سفر خیلی ساده‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید و باعث می‌شود خیلی بیشتر از تصورتان بتوانید به سفر ادامه دهید. پس از خانه بیرون بزنید، کار پیدا کنید و جهان را بگردید.

منبع : Thought Catalog

موزه باستان شناسی آلانیا کجاست ؟

موزه باستان شناسی آلانیا کجاست ؟

پیشینه ی تاریخی شهر آلانیا و یا به طور کلی آنتالیا به دوران باستان و پیش از آن باز می گردد، از این رو یکی از غنی ترین شهرهای ترکیه در آثار باستانی و تاریخی می باشد، و هر نوع آثاری از وسایل امرار و معاش انسان های نخستین گرفته تا جنگ افزارهای یونیان و رومیان و عثمانیان را شامل می شود.

موزه باستان شناسی آلانیا کجاست ؟
موزه باستان شناسی آلانیا کجاست ؟

در این موزه آثار باستانی متعلق به سالهای ۶۲۵ قبل ازمیلاد، آثار برنزی و نگاره هایی به زبان فنیقی، آثار مرمری،سرامیکی،شیشه ای و موزاییک متعلق به رومی های دوره بیزانس)سده ۵ تا ۷ قبل از میلادمسیح(،نگاره های سفالین به زبان کارامان وهمچنین آثار مختلف دوره کلاسیک ، رم ، بیزانس ، سلجوقی ، عثمانی ونهایتا دوره جمهوری در معرض نمایش میباشد.در سالن مردم شناسی،آثار هنری،لوازم خانه،سلاحها،کارهای دستی ، جواهرات ، بشقابها و تاوه ها و آثار کشف شده از اطراف آلانیا مربوط به ترکهای مسلمان قرار دارد.جهت معرفی زندگی مردم بومی آلانیا، یک خانه با چیدمان آلانیایی بصورت نمادین در معرض نمایش میباشد و از  بهترین اماکن دیدنی آلانیا محسوب می شود.

همانطور که از اسم این موزه پیداست، بیشتر محتویات و آثاری که در این موزه به نمایش گذاشته شده است مربوط به دوران باستان یعنی امپراطوری های بیزانس، روم و یونان است. آثاری برنزی رومی ها، نگاره هایی به زبان فنیقی، سازه های مرمری، سرامیکی و شیشه ای متعلق به امپراطوری بیزانس، نگاره های سفالی و حتی خشتی از جمله آثارای است که مربوط به دوران باستان در این موزه نگه داری می شود علاوه بر این آثار، آثاری چون سلاح ها، وسیال معاش و زندگی مربوط به دوران های سلجوقیان و عثمانیان نیز در کنار دیگر آثار باستانی در این موزه به چشم می خورد، با بازدید از این موزه کل تاریخ آنتالیا را می توانید از نزدیک لمس کنید.